1) Jo ensimmäinen meni metsään. Olen punaisiin pukeutuva, punahiuksinen kaappinoita, jolla on pentagrammi kaulassa ainostaan rituaalien aikana. Meikkiä en yleensä käytä lainkaan. Ainoa hyvä gootti ominaisuus on luontaisen kalpea ihoni, jota ei tarvitse enää puuteroida yhtään valkoisemmaksi, vaan kyllin vaaleaa puuteria ei tahdo löytyä mistään.
2) Asuntoni on reippaaseen retrohenkeen sisustettu ja suitsukkeet ovat valitettavasti jääneet kaappiin astman takia jo muutami vuosia sitten. Sen sijaan salviaa poltan toisinaan suitsukkeena puhdistaakseni kotia, kuten myös erilaisia tunnelmaan sopivia eteerisiä öljyjä. Kynttilöitä poltan pimeään vuodenaikaan ehkä jopa tulimereksi asti ja muutoinkin rituaaleissa käytän aina kynttilää tunnelmaa luodakseni.
3) Toisinaan kyllä kiusaan naapureita päiväsaikaan paukuttamalla shamaanirumpua, pakko tunnustaa. naapurit eivät varmasti nauti musisoinnista, mutta olen elätellyt toivetta, että ne eivät arvaa soitinta shamaanirummuksi. Mantroja taas mumisen säilyttääkseni hermot uhmaikäisen lapsen kanssa: "en hermostu, en hermostu, en varmasti hermostu... *syvään hegitys*"
4) Valitettavasti vedän käännyttäjiä puoleeni, kuin magneetti. Muutama tulipallot voisivat toisinaan olla käteviä esim. mökillä grilliä sytyttäessä, käännyttäjiin en niitä ehkä kuitenkaan hennoisi suunnata Ja hei tästä täysin unohtui luudalla kaahaaminen, minkä totta vie haluaisin osata! Ja se vasta saisi naapurit lukitsemaan lehmät sisälle.
--- Every poem is a love letter to the GodHerself. -Victor Andersen
Palvelun sisällöstä ja ylläpidosta vastaa Varjojenkirja.com tietoverkkopalvelu Palvelun teknisen tuen ja webbitilan tarjoaa Bisneshotelli verkkotekniikkatarjoaja Palvelun markkinnoinnin ja brändin on toteuttanut Mainostoimisto Studio Tulimeri